Henkilökunta

Johto ja toimisto

      • Juha Peltonen, LitT, dosentti, johtaja, juha.peltonen(at)hula.fi, 0943421014, 0407042521(esittely)
      • Arja Uusitalo, LT, dosentti, ylilääkäri, arja.uusitalo(at)hula.fi, 094342100(esittely)
      • Nina Katajamäki, taloussihteeri, nina.katajamaki(at)hula.fi, 094342100

      Lääkärit

          • Lauri Alanko, LT, liikuntalääketieteen erikoislääkäri, lauri.alanko(at)hula.fi, 094342100(esittely)
          • Aleksi Kallioniemi, LL, liikuntalääketieteen erikoislääkäri, aleksi.kallioniemi(at)hula.fi, 094342100 (esittely tulossa)
          • Stefan von Knorring, LL, liikuntalääketieteen erikoislääkäri, stefan.knorring(at)hula.fi, 094342100(esittely)
          • Kirsi Korpi, LL, kardiologian erikoislääkäri, kirsi.korpi(at)hula.fi, 094342100 (esittely tulossa)
          • Klaus Köhler, LL, liikuntalääketieteen erikoislääkäri, klaus.kohler(at)hula.fi, 094342100(esittely)
          • Arja Uusitalo, LT, dosentti, ylilääkäri, liikuntalääketieteen erikoislääkäri ja kliinisen fysiologian erikoislääkäri, arja.uusitalo(at)hula.fi, 094342100(esittely)

        Liikuntafysiologit

            • Jyrki Aho, LitM, testauspäällikkö(esittely)
            • Anne Koponen, LitM, tohtorikoulutettava(esittely)
            • Elena Kozharskaya, LitM(esittely)
            • Juha Peltonen, LitT, dosentti, johtaja(esittely)

        Ravitsemusasiantuntijat

            • Patrik Borg, ETM, ravitsemusasiantuntija(esittely)
            • Heikki Sarin, ETM, LK, tohtorikoulutettava(esittely)

        Hoitajat

            • Maija Kopo, sh, vastaava hoitaja(esittely)
            • Minna Riitamaa, vastaanottohoitaja(esittely)

        Tutkijat

            • Antti-Pekka Rissanen, LT, LitK, kliiniseen fysiologiaan erik.lääkäri, antti-pekka.rissanen(at)helsinki.fi(esittely)
            • Elina Engberg, TtM, tohtorikolutettava, elina.engberg(at)helsinki.fi(esittely)
            • Laura Ginström, PsyK, maisteriopiskelija, laura.ginstrom(at)hula.fi(esittely)



        Takaisin etusivulle

Scroll Up